Välkommen till område Järven

Järven är belägen i en vacker skogsbacke vid Hansens backar. Järven består av tre avdelnigar. Blåbärsriset, Lingontuvan och Smultronet.

Se karta

Galaxen,Hoppetossa och Solen/Månen är avdelningar som ingår i Järvens område och ligger vid Hagaskolan.

Se karta

Skogsviolen är fyra dagbarnvårdare i Markaryds närområde.
Rödluvan är fyra dagbarnvårdare i Timsfors med omnejd.

Förskolans öppettider är 6.30-18.30


Förskolechef för Järven, Galaxen, Hoppetossa, Solen/Månen, Skogsviolen och Rödluvan är Eva Isaksson.

Ni når henne på tele: 0433-721 25
E-post: eva.isaksson@markaryd.se
            jarven@markaryd.se

Vår adress är:
Nils Gästgivaresväg 1
285 34 Markaryd

 

JÄRVEN

Blåbärsriset: 0433-721 27      blabarsriset@markaryd.se
Lingontuvan: 0433-721 28     lingontuvan@markaryd.se
Smultronet: 0433-721 29       smultronet@markaryd.se

HAGA

Galaxen: 0433-720 71          galaxen@markaryd.se
Hoppetossa: 0433-721 77    hoppetossa@markaryd.se
Solen/Månen  0433-738 25, 738 24  solen@markaryd.se
Kometen:         076-8669366               

PEDAGOGISK OMSORG

Skogsviolen:
Pia Karlsson      pia.karlsson@markaryd.se
Eva Svensson    ewa.swensson@markaryd.se
   

Andra språk/Other Languages

Kontaktperson



Förskolechef
Eva Isaksson
0433-721 25

- Markaryd förskola, Järven & Haga

Sida skapad 2010-04-21
av Eva Isaksson
Senast uppdaterad 2017-01-13

Plats

Javascript is required to view this map.