Välkommen till område Järven

Järven är belägen i en vacker skogsbacke vid Hansens backar. Järven består av tre avdelnigar. Blåbärsriset, Lingontuvan och Smultronet.

Se karta

Avdelningarna Galaxen, Hoppetossa, Solen, Kometen, Rymden och Månen är avdelningar som ingår i Järvens område och ligger vid Hagaskolan.

Se karta

Skogsviolen är tre dagbarnvårdare i Markaryds närområde.
Rödluvan är fyra dagbarnvårdare i Timsfors med omnejd.

Förskolans öppettider är 6.30-18.30


Förskolechef för Järven och område Haga är Eva Isaksson.

Ni når henne på tele: 0433-721 25
E-post: eva.isaksson@markaryd.se
            jarven@markaryd.se

Vår adress är:
Nils Gästgivaresväg 1
285 34 Markaryd

 

JÄRVEN

Blåbärsriset: 0433-721 27      blabarsriset@markaryd.se
Lingontuvan: 0433-721 28     lingontuvan@markaryd.se
Smultronet: 0433-721 29       smultronet@markaryd.se

HAGA

Galaxen: 0433-720 71          galaxen@markaryd.se
Hoppetossa: 0433-721 77    hoppetossa@markaryd.se
Solen: 0433-738 25            solen@markaryd.se
Månen  0433-738 24  
Kometen: 076-8669366     
Rymden: 076-8669366        

   

Andra språk/Other Languages

Kontaktperson



Förskolechef
Eva Isaksson
0433-721 25

- Markaryd förskola, Järven & Haga

Sida skapad 2010-04-21
av Eva Isaksson
Senast uppdaterad 2018-04-13

Plats

Javascript is required to view this map.